CYCLING-SPORT MILAN JURČO

Obchod v Liptovskom Hrádku 28 rokov zameraný na cyklistiku

 

Logo obchodu okrem mena tvorí scenéria slnka vychádzajúceho spoza Kriváňa, ktoré osvetľuje kostoly v Dovalove.
Logo obchodu okrem mena tvorí scenéria slnka vychádzajúceho spoza Kriváňa, ktoré osvetľuje kostoly v Dovalove.

Svet je krajší z bicykla

Už od roku 1992 pomáhame (nielen) cyklistom "pokračovať v jazde".

Každé leto je pre nás výnimočné vďaka množstvu turistov z rôznych kútov sveta, ktorí sa v Liptovskom Hrádku prišli opýtať na cestu, opraviť svoj bicykel alebo pozdraviť po opätovnom príchode na Slovensko.

S príchodom jari naše dvere otávrame opäť dokorán.

Členovia Športového klubu Tatranské orly Matej Jurčo a Milan Jurčo ml. na Popradskom Plese.
Členovia Športového klubu Tatranské orly Matej Jurčo a Milan Jurčo ml. na Popradskom Plese.

53 x 11 od roku 1992

Rodinná maloobchodná firma bola začiatkom roku 1992 založená Milanom Jurčom, bývalým úspešným československým cyklistom, dvojnásobným účastníkom Tour de France a medailistom z majstrovstiev sveta v časovke družstiev, s cieľom odborného predaja kvalitného cyklistického a športového tovaru vrátane odborného servisu bicyklov nevynechajúc snahu o spoločenský prínos v oblasti športu a telesnej kultúry obyvateľov či návštevníkov Liptova.

V začiatkoch bola naša firma zameraná na veľkoobchodnú montáž bicyklov zo súčiastok dovezených z Talianska. Nasledovala atestácia bicyklov v štátnej skúšobni v Piešťanoch. Ako prví v republike sme mali touto inštitúciou schválený vlastný bicykel zhotovený z kvalitných talianskych komponentov, ktorý sme pod vlastnou značkou aj predávali.

Do obchodných priestorov historickej budovy na Hradnej ulici v Liptovskom Hrádku sme sa presťahovali v roku 1993. Časom pribudla aj prevádzka v Liptovskom Mikuláši na ulici 1.mája. Z prevádzkových dôvodov sme sa po niekoľkých rokoch rozhodli predaj na tejto adrese ukončiť. V súčasnosti nás zákazníci nachádzajú "offline" na spomínanej Hradnej ulici 343 v Liptovskom Hrádku alebo od roku 2012 v elektronickom obchode www.jurcosport.sk.

Popri maloobchodnej činnosti sme v deväťdesiatych rokoch organizovali alebo podporovali športové podujatia či už celoslovenského (Liptovský Pohár, Vesel Cup, Majstrovstvá Slovenska) alebo svetového významu (Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone na Štrbskom Plese). Zároveň sme tak vytvárali priaznivé podmienky pre mladých športovcov v Športovom klube Tatranské orly, ktorý vznikol popri obchodnej činnosti so zámerom vytvorenia podmienok a výchovy mladých športovcov vo významných odvetviach súťažnej cyklistiky, hlavne cestnej a horskej cyklistiky. Najvýznamnejšie klubové úspechy zaznamenal Matej Jurčo, syn Milana Jurča, ale aj ďalší pretekári účasťou a úspechmi na svetovej úrovni.

Aj po vyše 20 rokoch obchodnej činnosti, ktorými sa môže popýšiť 2.01 % slovenských podnikov*, sme si zachovali počiatočný cieľ poskytovať služby pre jednotlivcov či celé rodiny a zúročovať tak naše skúsenosti nielen z vrcholovej súťažnej cyklistiky, ale aj z medziľudských vzťahov. So zákazníkmi uprednostňujeme osobný kontakt, pretože potreby každého, či už rekreačného alebo súťažného športovca, sú individuálne. •

*Na Slovensku pôsobí len 12 860 podnikov viac ako 20 rokov podľa Kros a. s.

Milan a Zdenka Jurčovci vedú cyklistický obchod spoločne od roku 1992.
Milan a Zdenka Jurčovci vedú cyklistický obchod spoločne od roku 1992.

PREČO ZVOLIŤ NAŠE SLUŽBY

ŠPECIALIZÁCA NA BICYKLE

Od roku 1992 zamestnanci obslúžili tisíce cyklistov a najazdili milióny kilometrov bicyklom.

SLOVENSKÝ OBCHOD

Zručnosť slovenských rúk 26 rokov premieňame do spoľahlivých služieb a zodpovedného podnikania.

BEZPEČNÝ E-NÁKUP

Bezpečnosť platieb za nákup v e-shope a Vaša ochrana pred zbytočným marketingom je pre nás kľúčová.

FÉROVÉ CENY

Férové ceny k zákazníkom, ale aj k dodávateľom. Bez zavádzania zľavami.

OSOBNÝ ODBER 1447x V SR

V spolupráci so Slovenskou poštou máte u nás k dispozícii 1447 odberných miest pre osobné vyzdvihnutie zásielky.

TIPY, POZVÁNKY

Odporučíme Vám vhodnú trasu po Liptove, vybavíme Vás mapou a doplníme vodu do fľaše.

DO PRÁCE NA BICYKLI

O rozvoj cyklodopravy na Hornom Liptove sa snažíme nielen podporou aktivít pre zlepšenie situácie cyklodopravy na celom Slovensku, ale aj samotným dochádzaním do práce bicyklom, pričom tento spôsob je náš hlavný spôsob dochádzania v jarnom až jesennom období.

Od roku 2017 sa každoročne náš tím zapája od kampane Do práce na bicykli. V rámci kampane do práce a späť najazdil vyše 934 km čím ušetrili viac než 248 kg CO2 v ovzduší.

HISTÓRIA PREDAJNE

Hradná ulica v Liptovskom Hrádku bola prvou ulicou v meste, zvanou Starý trh. Pôvodne viedla od hradu postaveného v 13. storočí ku Váhu, až kým nebola prerušená traťou železnice.

Budovu na Hradnej ulici, v ktorej v súčasnosti sídli naša prevádzka, pravdepodobne už v roku 1894 postavil Július Brüll, podnikateľ i starosta Liptovského Hrádku. Budova je postavená v eklektickom architektonickom štýle. V tomto štýle projektoval a staval v Budapešti aj dovalovský rodák Ján Nepomuk Bobula (1844-1903).

Po vzniku Československej republiky v roku 1923 vilu kúpil Československý lesný erár, ktorý bol nástupníckou inšitúcou likavsko-hrádockého panstva. Vila slúžila ako byt lesných úradníkov - riaditeľov. Po februárovom znárodnení (1948-1953) v budove bývali Dávidovci. Syn Eugen Dávid sa s nami podelil so spomienkami z mladosti:

V rokoch 1950-1952 k nám chodieval herec Jan Werich, ktorý s otcom aj s nami, štyrmi súrodencami, chytal ryby na Čiernom Váhu. Vyliezli sme tam na úzkokoľajke z Hrádku do Svarína až do Liptovskej Tepličky. Všetci sme boli členmi skautingu.

Po roku 1962 bola budova predaná do súkromných rúk. Od roku 1968 budova patrila spotrebnému družstvu Jednota, obchodu s potravinami. V roku 1993 sme v tejto vzácnej budove otvorili náš cyklistický obchod.