Štartuje Do práce na bicykli 2020

01.09.2020


Sadni na bicykel a zachráň svet!

Celoslovenská súťaž Do práce na bicykli štartuje 1. septembra 2020. Staňte sa aj vy súčasťou najväčšej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku! Zaregistrujte sa, vysadnite na bicykel a spoznajte všetky výhody, ktoré jazda na dvoch kolesách prináša.

Staň sa cyklohrdinom

Ani koronavírus nezastavil najväčšiu kampaň na podporu cyklodopravy na Slovensku, práve naopak! V septembri sa už po siedmykrát roztočia kolesá súťaže Do práce na bicykli, ktorá posadí do sediel bicyklov tisíce ľudí - cyklohrdinov.

Tento najväčší pelotón krajiny tvorilo vlani takmer 13-tisíc registrovaných účastníkov. Aj vďaka nemu (a Vám!) sa podarilo presadiť schválenie tzv. cyklodotačného zákona, ktorý nalial do výstavby cyklotrás na Slovensku viac ako 13 miliónov eur. A do budúcna chceme viac!

Počas "koronakrízy" sa práve cyklodoprava ukázala ako najbezpečnejší spôsob prepravy obyvateľov a v zahraničí sa do nej začalo intenzívne investovať. Slovenskí cyklohrdinovia preto nesmú ostať ticho! Veríme, že svojím hlasom v podobe registrácie do tohtoročnej kampane pomôžete ukázať, že aj na Slovensku existuje spoločenská požiadavka na budovanie bezpečných podmienok pre cyklistov. A že v tomto období je silnejšia ako kedykoľvek predtým. Sadnite preto na bicykel a zachráňte svet!

O ceny zabojujú aj chodci a používatelia verejnej dopravy

Do práce na bicykli nie je len o bicykloch - ide nám všeobecne o podporu aktívnych foriem dopravy, ktoré majú nízke nároky na priestor a čo najmenšie negatívne dopady na životné prostredie. Teší nás, že sme dokázali získať od našich štedrých partnerov ceny, ktorými môžeme motivovať okrem cyklistov aj ostatných, ktorí nechávajú auto doma.

Používatelia verejnej dopravy (MHD, medzimestské autobusy, vlaky...) budú môcť od Železničnej spoločnosti Slovensko získať jeden z troch polročných neprenosných sieťových lístkov MAXI KLASIK v hodnote 600 eur, ktorý jeho držiteľa oprávňuje BEZPLATNE využívať všetky bežné vlaky ZSSK (v IC vlakoch s IC doplatkom).

Všetci tí, ktorí do práce dochádzajú pešo, zabojujú o jeden z troch Up Darčekových kupónov v hodnote 200 €, ktorý budú môcť uplatniť v takmer 5800 obchodoch na celom Slovensku.

Držte nám opäť palce!

Zamestnanci Cycling-Sport sa do kampane zapájajú každoročne od roku 2017. V rámci kampane do práce a späť najazdil vyše 900 km, čím ušetrili 250 kg CO2 v ovzduší.

Zdroj: dopracenabicykli.eu