Blog

Cyklo Parobok Východná Vás pozýva na Cyklojazdu k prameňom Tri studničky už túto nedeľu (26. mája 2019) v chotári obce Východná, určenú hlavne rodinám a rekreačným cyklistom a Pachovu cvyklovačku v Hybiach (15. júna 2019).

Tesne pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji sa obyvatelia metropoly východného Slovenska mohli po prvýkrát odviezť na zdieľanom bicykli. Začiatkom mája 2019 službu zdieľaných bicyklov začala prevádzkovať regionálna telekomunikačná spoločnosť. Košice sa tak stali šiestym mestom, ktoré ponúka túto modernú formu dopravy pre verejnosť.

Je znepokojujúce, ak v dnešných časoch najinteligentnejšou vecou na bicykli už nemusí byť práve jazdec. To sa môže kľudne stať v prípade moderných cyklopočítačov, smarthodiniek či smartfónov s pokročilými GPS alebo Bluetooth funkciami. Okrem štandardných údajov o rýchlosti či vzdialenosti jazdy s nimi vidíte už aj trasu zaznačenú do mapy, aktuálne...

To je hlavné motto nového ročníka najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách, ktorá sa začala dnešným dňom po celom Slovensku.