Blog

Okruhom Slovenska Krajnými Asfaltmi (OSKA) je nesúťažná cyklomaratónska dovolenka pre aktívnych a zdatných hobby cestných cyklistov, kde počas 10 dní absolvujú 1560 km trasu po hraničných - krajných cestách Slovenska, resp. hraničných štátov SR.

Verejné amatérske cyklistické preteky dvoj, troj alebo štvorčlenných družstiev sa uskutočnia v sobotu 19.9.2020 o 11:15 - 16:00 hod. Miesto štartu: Liptov Aréna Tatralandia, Liptovský Mikuláš. Viac informácii tu.

Ak radi bicyklujete a chcete podporiť nevyliečiteľných optimistov, pridajte sa aj vy na bicyklovú jazdu Od Tatier k Dunaju na podporu povedomia o Sclerosis Multiplex. Zúčastňujú sa jej pacienti aj zdraví ľudia. 333 km trasa vedie krásnymi zákutiami Slovenska.

Vysokohorský duatlon o cenu Žiarskej chaty sa bude konať v sobotu 22. augusta 2020. Pretekárov čaká atraktívnejšia 10,7 km cyklistická trasa, ktorá bude viesť aj lesnými cestami. Pre bežcov je pripravená predĺžená 3,5 km trasa zo Žiarskeho sedla až na Plačlivô (2125 m n. m.). Z jeho vrcholu je krásny výhľad na Ostrý Roháč, Baranec, do Smutnej...

"...rodná zem má svoju chuť i vôňu a človek nevdojak vracia sa k nej znovu, povoľný jej tajomnej sile. Iný hovor má rieka i hora, iný úsmev obloha nebeská okolo domova, i keď je to nie kaštieľ, ani poriadny rodinný domec, ale len rozheganá chalupa... Sladkosť domova nie je v pohodlí, ani v hojnosti, ale v tej tajomnej hudbe sŕdc, čo náležia sebe." ...

21. ročník horského cyklomaratónu Horal v malebnom prostredí Nízkych Tatier v okolí Kráľovej Hole a pohorí Kozie Chrbty sa uskutoční dňa 8.8.2020. Tohto roku sa trasa Horal KREJZI nekoná.

Spoznávanie Liptova na bicykli je opäť o čosi pohodlnejšie vďaka špeciálne vybavenému autobusu s nosičom na bicykle. Cez letné prázdniny ho cyklisti môžu využívať denne. V septembri 2020 budú spoje premávať počas víkendov. Sme na tejto trase cyklobusu v Liptovskom Hrádku na Hradnej ulici. Radi Vám poslúžime radou alebo odstránením poruchy na...

V nedeľu 12.7.2020 sa uskutoční 11. ročník pretekov na horských bicykloch z obce Bobrovec do Červenca na chatu pod Náružím v Západných Tatrách. Preteky sú zaradené do MTB série o pohár Liptova "Cvyklo pohár 2020" (1.kolo).

Cvyklo pohár tento rok plánuje 5 pretekov. Začnú sa Pachovou cyklovačkou v Hybiach (27. júna), po ktorých príde na rad Trstianska špajchňa (5. júla) a obnovený pretek do vrchu Ezakimak z Bobrovca na Červenec (12. júla). Posledné dva kolá budú v Liptovských Sliačoch (19. júla) a Jakubovanoch (25. júla).