Dvojkolesová odysea z Liptovského Hrádku k Čiernemu moru

23.05.2019

Koncom apríla cyklista Juraj s nami začal zdieľať svoj vyše 1000 km výlet z Liptovského Hrádku k Čiernemu moru. Počas cesty okrem Ukrajiny prebrázdil aj Rumunsko či Poľsko.

Cestu späť mu skomplikoval nepretržitý májový dážď, preto časť trasy absolvoval vlakom. Ako sám povedal, cestovať ukrajinskými vlakmi s bicyklom nie je také jednoduché, lebo bicykel sa berie ako veľká batožina, ktorú treba pri prevoze zložiť. A tak nezostávalo nič iné, než približne 40 kg bicyklu odobrať kolesá a bicykel nosiť v rukách.

Okrem niekoľkých negatívnych skúseností spojených napr. aj s ukrajinskou hranicou, kde sa obával zhabania syrových oštiepkov, keďže do EÚ sa mliečne výrobky nesmú prenášať, však Jurajovi na túto cyklopúť zostali prevažne výborné spomienky, a to hlavne na srdečných miestnych obyvateľov.

Po vyše dvoch týždňoch sa šťastne vrátil s množstvom zážitkov, ktoré takáto "ďiaľková cyklistika" prináša.

Po príjazde vlakom domov do Liptovského Hrádku Juraja vítalo niekoľko priaznivcov.
Po príjazde vlakom domov do Liptovského Hrádku Juraja vítalo niekoľko priaznivcov.

Chystáte sa aj vy na niečo podobné? Láka vás viesť si všetko pre svoju existenciu v cyklotaškách? Ak áno, zastavte sa pri plánovaní svojej jazdy v našej predajni, kde vám poradíme, čo do batoha pribaliť a čo radšej nechať doma.