Top mobilné aplikácie (nielen) na bicykel

Je znepokojujúce, ak v dnešných časoch najinteligentnejšou vecou na bicykli už nemusí byť práve jazdec. To sa môže kľudne stať v prípade moderných cyklopočítačov, smarthodiniek či smartfónov s pokročilými GPS alebo Bluetooth funkciami. Okrem štandardných údajov o rýchlosti či vzdialenosti jazdy s nimi vidíte už aj trasu zaznačenú do mapy, aktuálne počasie alebo svoj záznam zdieľate online naživo s ostanými ľuďmi.

Najinteligentnejšou vecou na bicykli už nemusí byť jazdec.


Čoraz častejšie úlohu all-in-one zariadenia pre cyklistov preberá mobilný telefón, ktorý v súčasnosti už ponúka snáď všetky funkcie, ktorých sledovanie môže spestriť zážitok z jazdy. Časy, keď navigačné alebo tréningové mobilné apky počas jazdy spotrebovali celú batériu telefónu sú už pomaly za nami, preto sa stáva ich používanie čoraz obľúbenejšie.

Z tohto dôvodu sme urobili prieskum najpopulárnejších mobilných apiek (nielen) pre cyklistov, ktoré zaručene stoja za vyskúšanie a ako bonus sme zaradili aj apky, ktoré ocenia návštevníci regiónu Liptov. Podmienkou pri výbere bola kompatibilita aspoň s dvomi mobilnými operačnými systémami (iOS, Android, Windows atď.) a funkčnosť na zariadeniach viacerých výrobcov.

VÝBER NAJPOPULÁRNEJŠÍCH APLIKÁCIÍ 

TAŠKY A PÚZDRA NA MOBIL

Oslovila vás niektorá mobilná aplikácia, no nemáte ako nosiť svoj chytrý telefón na bicykli? Odporúčame vybrať si niektorú z taštičiek, puzdier alebo držiakov, ktoré vám najviac vyhovuje.